Şehir Dışı Hastaları İçin

Şehir Dışından Gelen Hastalarımız İçin

bursa tüp bebek merkeziTüp bebek tedavisi, günümüzde doğal yollarla bebek sahibi olamayan eşlerin yegane umutlarından biri haline gelmiş durumdadır. Tüp bebek başarı oranları da eşlerin bu istekleri ile paralellik göstererek çok yukarılara gelmiştir. Buna rağmen tüp bebek tedavisi ile ilgili aklınıza takılan sık sorulan soruların cevaplarını bulmak kuşkularınızın yok olması için yeterli olacaktır.

Tedavi İçin Hangi Gün Gelmek Daha Uygun Olacaktır?

Tüp bebek tedavisine başlamak için adet döneminizin 2. veya 3. günü daha uygundur. Tedavinize başlamadan önce hastalarımızın dönemlerininin gözlem altına alınabilmesi bir ön muayeneye gelmeleri tedavi süreci için daha sağlıklı olacaktır

Tüp Bebek Tedavisi İçinHangi Tahliller Yapılmalı?

Tüp bebek tedavisinden önce herhangi bir tahlil yaptırma gerekliliğiniz bulunmamaktadır. Kısırlık nedenleri ve bebek sahibi olmak isteyen çiftin durumuna inceleyerek Op. Dr. Murat Erdemir gerekli tetkikleri sizden talep edecektir. Yapılan bu tahliller neticesinden sizin için en uygun tüp bebek tedavi tedavisine karar verilecektir.

Tüp Bebek Tedavisi İçin Ne Kadar Zaman Kliniğe Gelinmeli?

Jinemed Bursa Tüp Bebek Merkezimizde, tüp bebek tedavisi süreci yaklaşık 16-21 gün arasında sürmektedir. Bu sebeple özellikle anne adayının merkezime ulaşabilecek yakınlıklıkta bulunması önemlidir. Bu sebeple il dışından veya yurtdışından gelmeyi düşünen hastalarımızın planlarını bu süreci göz önünde bulundurarak yapmaları gerekmektedir.

Adetinizin 2. veya 3. gününde başlayan tüp bebek tedavisi sürecinde 11. veya 12. gününe kadar sizel özel verilen ilaçlarla devam etmektedir. 11 ve 12. günden sonra anne adayından oluşan yumurtalar toplanır. Anne adayından elde edilen bu yumurtalar, baba adayından alınmış spermler ile son teknoloji ile geliştirilen laboratuvarımızda birleştirilerek dölleme işlemi gerkeleştirilir. Dölleme işlemi ile elden edilen embriyo 1. günden 5. güne kadar takip edilir. Bu 5 günlük takip sırasında embriyo bir çok kriter çerçvesinde değerlendirilir.

Embriyonun transfere uygun olduğu tespit edildiğinde, sıra embriyonun anne rahmine aktarılma işlemine gelmiştir. Embriyo anne karnına transferini takip eden 12 veya 14 gün sonra kan tahlili yapılarak gebeliğin gerçekleşip gerçekleşmediği tespit edilir.

Gebeliğin Varlığı Tespit Edilmesinin Ardından Ne Yapmalı?

Ebriyo transferinin ardından yapılan testlerde gebeliğin olduğu anlaşılırsa ve eğer il dışından veya ülke dışından geldiyseniz bundan sonraki süreci kendi kadın doğum uzmanınızla takip edebilirsiniz fakat hamileliğinizin tüp bebek yöntemi ile gerçekleştirildiğini belirtmenizde fayda olacaktır. Bu sayede doktorunuz bu özel duruma uygun olarak size ait bir program hazırlayacaktır.

Tüp Bebek Tedavisine Gelmek İçin Havaalanı Transferi İmkanı Var mı?

Bursa Tüp Bebek Merkezimize kendi olanaklarınızla ulaşma şansınız yok ise, iletişim numaralarımızdan durumunuzu bize önceden bildirmeniz durumunda havaalanında karşılanarak otelinize ulaştırılacaksınız.

Embriyo Transferinin Ardından Ne Zaman Geri Dönebilirim?

Özellikle merkezimize uzak yerlerde ikamet edenler ve uzun saatler karayolu ile ulaşım sağlayacak, uçak ile uzun mesafe uçacak hastalarımız için embriyo transfer işleminin yapılmasının ardından 2 gün daha yolculuk yapmamalarını tavsiye etmekteyiz. Bunun birinci ve önemli sebebi embriyonun transferinin sonra anne rahmine tutunabilmesini sağlayabilmektedir. Transfer işleminin ardın anne adayları artık ağır işler yapmamalı, uzak mesafeli yolculuklara çıkmamalı, uzun süre ayakta durmamalı, sağlıklı yiyecekler tüketmeli, stresten uzak durmalı, sağlıklı ve düzenli uyku uymalıdır ki embriyonun anne rahmine tutunma ihtimali daha da yükselsin.

Merkeziniz İçin Konaklama İmkanları Var Mıdır?

Jinemed Bursa Tüp Bebek Merkezimizi tercih etmeniz durumunda anlaşmalı olduğumuz konaklama yerleri ile görüşebilir ve gerekli indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Kaydet